Metropolita krakowski rozpoczął Adwent w klauzurowym klasztorze żeńskim

W sobotę 2 grudnia 2017 r. abp Marek Jędraszewski w kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych przewodniczył Mszy św. z poświęceniem tabernakulum.

To tabernakulum, na prośbę naszej parafianki s. Marii Samueli, która od wielu lat przebywa w tym klasztorze, zostało ufundowane klasztorowi przez naszego ks. proboszcza Piotra – w imieniu całej parafii w Czarnowąsach.

Znajduje się ono w wewnętrznej części klasztornej kaplicy. Dotąd siostry korzystały z tebernakulum kościoła, które znajdowało się jakby ?za ścianą?. To wielkie wyróżnienie dla całej naszej wspólnoty parafialnej, a jednocześnie cicha nadzieja, że Siostry Karmelitanki będą o nas jeszcze bardziej pamiętać przed Panem Jezusem eucharystycznym. Te Deum laudamus.

Ks. Piotr P.

 

image_print