Program Pielgrzymki Parafialnej do Italii

Oto Program Pielgrzymki Parafialnej do Italii. Polecamy się modlitwom Parafian i zapewniamy o naszej pamięci we wszystkich odwiedzanych Miejscach Świętych, szczególnie u grobu Św. Jana Pawła II, Św. Ojca Pio, także św. Michała Archanioła. Postaramy się pamiętać szczególni o osobach chorych. Prosimy o duchową łączność z nami.

Ks. Proboszcz.

1.DZIEŃ: Zbiórka Uczestników w Czarnowąsach o godz.07:30. Wyjazd na lotnisku we Wrocławiu o godz.08:00. Zbiórka na lotnisku dwie godziny przed wylotem. Wylot o godz.12:15. Przylot do RZYMU o godz.14:20. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Spacer po Rzymie. Obiadokolacja. Nocleg.

2.DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Piotra, przejście do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, chwila zadumy. Przejście do Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów w Kaplicy Santa Santorum. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

3.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do  MONTE SANT? ANGELO– miejsca kultu św. Michała Archanioła. Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Obiadokolacja oraz nocleg.

4.DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Ojca Pio w SAN GIOVANNI ROTONDO. Następnie przejazd do BARI do Katedry św. Mikołaja. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.

5.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do MATERY. Jest miejscowość  i gmina we Włoszech, w regionie Basilicata, w prowincji Matera. Historyczna część miasta, zwana Sassi, obejmuje unikatowe domostwa drążone w skale, jedynie z fasadami murowanymi. Matera wpisana została na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Następnie rejs stateczkiem turystycznym do AMALFI, leżącej w nadmorskich skałach, największe i najciekawsze miasto na tym odcinku wybrzeża, a zarazem popularny kurort z tradycjami. Nawiedzenie Bazyliki św. Andrzeja.  Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Neapolu.

6.DZIEŃ: Śniadanie. Rejs na CAPRI. Wyspa ta tonie w zieleni cyprysów, winnic i egzotycznych ogrodów. Największą atrakcją wyspy, są wysokie, skaliste szczyty na wybrzeżu, tzw. Faraglionii, oraz morskie jaskinie. Wśród nich najbardziej znana jest Lazurowa Grota (Grotta Azzura). Powrót na ląd. Powrót na nocleg i obiadokolację.

7.DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu POMPEJE-urocze miasto, które spustoszył Wezuwiusz w 79 r. n. e. Na szczęście popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, dające nam szansę poznania wyglądu rzymskiego miasta i życia jej mieszkańców. Przejazd i spacer na nieczynny już wulkan WEZUWIUSZ. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.

8.DZIEŃ: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Rzymie. Wylot o godz.14:45. Przelot do Polski. Przylot na lotnisko we Wrocławiu o godz.16:50.

image_print