Nasze dzieci przystępujące do Stołu Pańskiego

komuniaTo spora, wesoła gromadka. To wielka radość dla całego Kościoła i dla naszej Parafii. To także powód do wielkiej wdzięczności i dumy dla wierzących Rodziców tych dzieci, także dla Księdza Proboszcza. Dziewczynki i chłopcy pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Zaniosą Go do swoich domów, do swoich Rodzin.

Komunia Święta to nie tylko ten jeden, uroczysty dzień, to nie tylko miłe, wzruszające wspomnienie. Całe nasze życie staramy się przeżywać w komunii z Bogiem, od którego przecież wszystko zależy. Człowiek przez całe życie uczy się swojej wiary. Są chwile dobre, piękne i podniosłe, ale zdarzają się także chwile zapomnienia o Bogu, a może nawet Jego odrzucenia. Gdy dzisiaj patrzymy na te radosne dzieci, pierwszy raz przyjmujące do serca Pana Jezusa, pod postacią chleba, to myślimy także o sobie, o stanie swojej wiary i przywiązania do Kościoła. Może przynajmniej cząstka tej szczerej dziecięcej radości udzieli się również nam, uczestniczącym w tym wielkim Święcie, dla obudzenia własnej wiary w Pana Jezusa.

Polecamy się modlitwom tych dzieci. Dzisiaj moc tej modlitwy jest szczególna. Zapewniamy o naszej miłości i modlitwie każde z nich i życzymy, by przez całe swoje życie kroczyły z Panem Jezusem eucharystycznym.

[prob.]

image_print