Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. W poniedziałek próba scholii o 18.00. We wtorek katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Czy rodzice mają prawo do posiadania dzieci? W środę Msza św. szkolna o 17.00. W piątek Msza św. dla młodzieży, po Mszy Spotkanie Młodych YouCat oraz próba chóru.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wszystkie Marianki zapraszamy na Mszę św. o 7.00 (po Mszy spotkanie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia). Lektorzy i ministranci mają swoje spotkanie o 9.00.

4. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Podczas nabożeństwa o 15.00 poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony dla dzieci na Roraty. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu. Caritas będzie zbierał ofiary przed kościołem na paczki świąteczne dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku naszej parafii. Będziemy też pamiętali o Karmelu w Krakowie.

5. Sakrament chrztu św. przyjął Jakub Cyris. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

6. Małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach Remont małżeński, które będą miały miejsce w kościele seminaryjnym w Opolu od 30.11 do 2.12 br. Więcej informacji w gablotce.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy mieszkańców z Czarnowąs z ul. Wolności.

11. Dzisiaj nasz chór parafialny świętuje 80. Rocznicę swego powstania. Dziękujemy za jego obecność i zaangażowanie w naszej parafii i życzymy wielu sukcesów w śpiewaniu na chwałę Bożą. Niech św. Cecylia błogosławi. Zachęcamy też do zapisywania się do chóru. Śpiewanie w chórze to wielka radość i zaszczyt.

12. Plan modlitwy różańcowej: Pon – Matki Kościoła (B. Frasek), Wt – św. Kamila (E. Zdzuj), Śr – św. Ojca Pio (K. Rippel), Czw – św. Barbary (M. Panusch), Pt – MB z Lourdes (A. Kotula).

image_print