Rocznica konsekracji kościoła parafialnego

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego Świętego miejsca. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych kościoła, za kapłanów, którzy sprawowali tu i sprawują sakramenty święte. Dziękujemy Parafianom, którzy przychodzą tutaj chwalić Boga w dni powszednie, niedziele i święta. Dziękujemy za Waszą ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z odnowieniem kościoła. Zapraszamy na Nieszpory kiermaszowe o 15.00. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym w Egipcie.

2. W poniedziałek katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Logo Roku Wiary o 17.45. Próba scholii o 18.00

3. We wtorek w kościele parafialnym pragniemy przeżyć pierwsze Czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Najserdeczniej zapraszamy wszystkie Rodziny naszej Parafii. Rozpoczniemy Mszą świętą o 18.00, po Mszy adoracja do 19.00, o 19.00 odmówimy Różaniec w intencji Rodzin i Apel Jasnogórski. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich, którzy wierzą w moc modlitwy. Prosimy o składanie w zakrystii intencji, za które będziemy się modlić oraz ofiarować Mszę św.

4. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie Caritas.

5. W czwartek o 18.00 spotkanie adeptów do bierzmowania III klas gimnazjalnych.

6. W piątek przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Opolu. U nas Msza św. dla młodzieży o 17.00, potem Spotkanie Młodych YouCat oraz próba chóru.

7. W sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i lektorów, o 10.00 spotkanie kandydatek do grona Marianek.

8. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na prowadzone prace renowacyjne w naszym kościele. Także za tydzień będą u nas Siostry Franciszkanki z Kazachstanu, po Mszach przed kościołem będą prosić o wsparcie dla Kościoła w tym rejonie.

9. Do wieczności odszedł śp. Alojzy Bartyla, l. 90. Wieczny odpoczynek.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na Kościół Prześladowany w Egipcie. Mieszkańcom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z Wróblina z ul. Czarnowąskiej i Przyjaznej.

11. Plan modlitwy różańcowej: Pon ? Wniebowziecia NMP (G. Fack), Wt ? św. Faustyny (M. Przywara), Śr – MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Czw ? św. Norberta (H. Galus), Pt ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia).

 

image_print