Śladami Wielkich Włoskich Świętych – zaproszenie na pielgrzymkę

ŚLADAMI WIELKICH WŁOSKICH ŚWIĘTYCH – 04.06-12.06.2011

Dzień I: Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Przyjazd do Rimini. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień II: Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu zwiedzanie miasta św. Franciszka i Św. Klary: Bazylika MB Anielskiej /Porcjunkula/, ogród różany w SM Degli Agnelli, Bazylika Św. Franciszka i św. Klary. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień III: Przejazd do Cascia i Roccaporena. Zwiedzanie sanktuarium związanego z postacią św. Rity, patronki rodzin i spraw beznadziejnych. Przejazd do Nursji – miasteczka, w którym urodził się św. Benedykt (patron Europy) i jego siostra św. Scholastyka.

Dzień IV: Przejazd do Manopello. Zwiedzanie sanktuarium Volto Santo (Boskiego Oblicza). Przejazd do S. Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po sanktuarium św. Ojca Pio.

Dzień V: Zwiedzanie sanktuarium Ojca Pio. Całodzienny pobyt w San Giovanni Rotondo.

Dzień VI: Przejazd do Subiaco. Dwa klasztory: Św. Benedykta i jego siostry św. Scholastyki. Historia przebogata, sięgająca czasów Nerona (ruiny domu). Wewnątrz opactwa kościółki i kapliczki na różnych poziomach.

Dzień VII: Przejazd do Watykanu. Plac i Bazylika św. Piotra. Nawiedzenie grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Rzymu: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Coloseum.

Dzień VIII: Przejazd do Wenecji. Podróż łodzią turystyczną do Placu Św. Marka. Spacer wśród pereł architektury weneckiej: Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika Św. Marka, Kościół św. Jana i Pawła, Kościół San Salvatore z dwoma dziełami Tycjana i Most Rialto. Rejs powrotny łodzią. Powrót do Polski.

Dzień IX: Przyjazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia: Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych (1 nocleg okolice Riminii, 2 noclegi okolice Asyżu, 2 noclegi w San Giovanni Rotondo, 2 noclegi w Fiuggi)

Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji. Pilot – przewodnik

Autokar (klimatyzacja, barek, WC, video) – Ubezpieczenie: NW (7.000 zł), KL (10.000 Euro), bagażu (800 zł)

Cena: 1.530 zł. Codziennie śniadanie i obiadokolacja.

Zapisy w zakrystii. Kontakt 77 469 1084 – 21. Serdecznie zapraszamy.

image_print