IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Nieszpory adwentowe o 15.00. Podczas nieszporów będzie okazja do sakramentu pokuty przed świętami.

2. Roraty o 17.00, dla dorosłych też w pon. i śr. rano o 7.00, w pt. o 8.00.

3. Okazja do spowiedzi świątecznej od poniedziałku do środy rano od 6.30 do 8.30 i wieczorem od 16.00 do 18.30, w czwartek od 7.00 do 9.00 i wieczorem od 16.00 do 18.00, w piątek od 7.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.00. Dzieci i gimnazjaliści przyjdą na spowiedź we wtorek od godz. 16.00.

4. Poranne Msze św. w czwartek i piątek będą o 8.00. W środę próba chóru o 18.00.

5. W środę zapraszamy młodzież do Betanii na spotkanie opłatkowe po Roratach.

6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. W duchu miłości i wybaczenia złożymy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych podczas wieczerzy wigilijnej i całego dnia.

7. Pasterka główna o 24.00 w int. Rodzin naszej parafii i Gości. Od 23.15 chór z zespołem wykonają pastorałki. Dzieci i osoby starsze zapraszamy na Pasterkę o 16.00 lub do kościoła św. Anny o 22.00. Podczas Pasterki o 16.00 dzieci przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Kolekta z Pasterki będzie na Fundusz Obrony Życia.

8. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę bez Mszy 7.00. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne od 9.30.

9. W niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a także wspomnienie św. Szczepana ? pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach św. błogosławić będziemy owies. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.

10. Zap. przedślubna I: Przemysław Galiński z Wróblina i Beata Materac z Opola.

11. W zakrystii można nabyć: opłatki wigilijne, świece Caritas, modlitewniki ?Droga do nieba? i Pismo Święte.

12. Dziękujemy: za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, zespołowi Caritas za  dostarczenie paczek świątecznych. Serdecznie też dziękujemy za dary na stół dla plebanii. Rodzinom z Czarnowąs dzięki za posprzątanie kościoła. W czwartek o 9.00 prosimy rodziny z Wróblina z ul. Sobieskiego: Nr 36 ? Szpunar, 37 ? Wypich/Długosz, 40 ? Grund i 42 – Kowolik.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami wg Róż:

  • Pon. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska).
  • Wt. ? św. O. Pio (K. Rippel).
  • Śr. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).
  • Czw. ? św. Jacka (D. Cebulla).
image_print