III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Kościół wzywa nas: Gaudete ? Radujcie się! Pan jest blisko. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o g. 15.00.

2. Roraty codziennie o g. 17.00, w sobotę o g. 8.00. Roraty dla dorosłych także rano: w poniedziałek, środę i piątek o g. 7.00. Na piątkowe wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców. Jest to dzień czuwania z Ojcem św. w intencji obrony życia. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

3. W środę podczas Rorat przyjęci zostaną do Służby Ołtarza nowi ministranci.

4. W piątek od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych. Prosimy o poinformowanie o tych odwiedzinach wszystkich zainteresowanych. Również w piątek o g. 18.00 próba chóru, a w Kup o g. 19.00 Dekanalne Spotkanie Młodzieży.

5. W niedzielę po nieszporach spotkanie opłatkowe Tercjarzy św. Franciszka.

6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć u ministrantów opłatki wigilijne, a w zakrystii świece Caritas (duże 12 zł i małe 5zł.) oraz nowe modlitewniki Droga do nieba z normalną i dużą czcionką w cenie 21 i 24 zł. Dotarły też Pisma św. /N. i St. Testament/ w cenie 35 zł (normalna cena 70 zł). Osoby, które zapisały się mogą je odebrać w zakrystii. Są też egz. dodatkowe gdyby byli chętni.  

7. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczną się 3 stycznia 2011 r. w Czarnowąsach. Plan kolędy zamieszczony zostanie w Liście za dwa tygodnie.

8. Dziękujemy za kolektę dzisiejszą a także z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, za udział w Roratach i za zaproszenie na Wigilię do Sali Wiejskiej. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Jagiełły.

9. Dziękujemy członkom nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej za złożone przyrzeczenia i życzymy owocnej pracy dla dobra parafii i całego Kościoła. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się na początku Nowego Roku. Dziękujemy serdecznie wszystkim członkom ustępującej Rady, za wykonaną pracę i zaangażowanie podczas minionej kadencji.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami wg Róż:

  • Pon. ? św. Jadwigi (E. Fila)
  • Wt. ? św. Maksymiliana Kolbe (J. Waldyra)
  • Śr. ? MB Pocieszenia (G. Kinder)
  • Czw. ? Ducha Świętego (E. Piontek)
  • Pt. ? św. Antoniego (H. Firlus)
image_print