II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Nabożeństwo adwentowe o g. 15.00. Dzisiaj o g. 14.00 w katedrze opolskiej godność Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. otrzyma nasz parafianin Norbert Palt. Bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy za przyjęcie tej posługi.

2. Roraty codziennie o g. 17.00, w sobotę o 8.00. Roraty dla dorosłych rano: w poniedziałek, środę i piątek o g. 7.00. Na piątkowe wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi. Jest to w naszej parafii dzień czuwania z Ojcem św. w intencji obrony życia.

3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Msza św. o g. 17.00 będzie w int. Sodalicji Mariańskiej i ich rodzin. Podczas Mszy św. do Marianek przyjętych zostanie 8 nowych kandydatek.

4. W piątek próba chóru o 18.00.

5. W niedzielę podczas Mszy św. o g. 9.30 zostanie zaprzysiężona nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Zapraszamy całe grono wybranych osób do PRD, także członków ustępującej Rady, którym serdecznie dziękujemy.

6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Krystian Spyra i Sara Malorny. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

7. W zakrystii można zakupić świece Caritas (duża ? 12zł, mała ? 5zł), a przed kościołem u ministrantów są do nabycia opłatki wigilijne.

8. Jest możliwość prenumeraty od nowego roku miesięcznika rodzin katolickich ?Nasza Arka? w cenie 3 zł, który był już u nas kiedyś rozprowadzany. Chętne osoby proszone są o zapisywanie się w zakrystii. Będzie to lista imienna.

9. Dziękujemy za kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za ofiary złożone przed kościołem na Kościół na Wschodzie, także za złożone niedzielę ofiary na dary świąteczne dla osób chorych i samotnych. Caritas zebrało na ten cel 2.700 zł. Rodzinom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 prosimy rodziny z Wróblina z ul. Sobieskiego.

10. Do wieczności odeszła Stanisława Borowska ? l. 61. Niech odpoczywa w pokoju.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami wg Róż:

  • Pon. ? św. Józefa (M. Gallus)
  • Wt. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
  • Śr. /17.00/ ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Śr. /18.30/ – Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik i MB Królowej Aniołów (U. Czok)
  • Czw. ? św. Judy (E. Liguda)
  • Pt. ? MB z Lourdes (E. Kotula)

12. Od następnej niedzieli, zamiast numerów pieśni ze starej Drogi do nieba, będą się pokazywać nry z nowej DN. Zachęcamy do kupowania nowych DN, by ujednolicić liturgię także w tym względzie. Nowa DN może być pięknym prezentem pod choinkę.

image_print