Rocznica konsekracji kościoła parafialnego

13 listopada 2011 | Opublikował: | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas, przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego Świętego miejsca. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych tego kościoła, a także za kapłanów, którzy w imię Chrystusa sprawowali tu i nadal sprawują sakramenty święte. Dziękujemy też wszystkim Parafianom, dla których ta świątynia jest Domem Bożym, do którego przychodzą chwalić Pana Boga w dni powszednie, niedziele i święta, którzy w różny sposób tu w tym miejscu przyczyniają się do budowania wielkiej wspólnoty Kościoła świętego. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o godz. 15:00.

Dziś przypada również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie. Za tydzień kolekta do puszek przed kościołem na ten cel. Do końca grudnia można też wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł z VAT), by wesprzeć cierpiący Sudan.

2. We wtorek o 18.00 kolejne spotkanie w ramach katechezy dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Wiara i zabobon.

W środę o 17:00 Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów.

3. Spotkania z bierzmowańcami w poniedziałek i czwartek wg planu o 18:00.

4. W czwartek na Mszę św. o 17.00 zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.

5. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież. Po Mszy św. próba chóru. W Popielowie o 19:00 Dekanalne Spotkanie Młodych.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o 11:00 odbędzie się doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

7. Składamy podziękowanie: za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Mieszkańcom z ul. Jasnej dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni. W sobotę na 8:00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Dolnej oraz ul. Jaśminowej.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami.

  • Pon. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Wt. ? św. Norberta (H. Gallus)
  • Śr. ? MB Pocieszenia (G. Kinder)
  • Czw. ? św. Anny (T. Matyszok)
  • Pt. ? Narodzenia NMP (G. Zowada)

9. Do wieczności odeszli: Anna Koszyk ? l. 84 i Rudolf Kasprzak ? l. 62. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

image_print
Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.