Rocznica konsekracji kościoła parafialnego

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas, przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego Świętego miejsca. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych tego kościoła, a także za kapłanów, którzy w imię Chrystusa sprawowali tu i nadal sprawują sakramenty święte. Dziękujemy też wszystkim Parafianom, dla których ta świątynia jest Domem Bożym, do którego przychodzą chwalić Pana Boga w dni powszednie, niedziele i święta, którzy w różny sposób tu w tym miejscu przyczyniają się do budowania wielkiej wspólnoty Kościoła świętego. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o godz. 15:00.

Dziś przypada również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie. Za tydzień kolekta do puszek przed kościołem na ten cel. Do końca grudnia można też wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł z VAT), by wesprzeć cierpiący Sudan.

2. We wtorek o 18.00 kolejne spotkanie w ramach katechezy dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Wiara i zabobon.

W środę o 17:00 Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów.

3. Spotkania z bierzmowańcami w poniedziałek i czwartek wg planu o 18:00.

4. W czwartek na Mszę św. o 17.00 zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.

5. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież. Po Mszy św. próba chóru. W Popielowie o 19:00 Dekanalne Spotkanie Młodych.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o 11:00 odbędzie się doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

7. Składamy podziękowanie: za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Mieszkańcom z ul. Jasnej dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni. W sobotę na 8:00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Dolnej oraz ul. Jaśminowej.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami.

  • Pon. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Wt. ? św. Norberta (H. Gallus)
  • Śr. ? MB Pocieszenia (G. Kinder)
  • Czw. ? św. Anny (T. Matyszok)
  • Pt. ? Narodzenia NMP (G. Zowada)

9. Do wieczności odeszli: Anna Koszyk ? l. 84 i Rudolf Kasprzak ? l. 62. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

image_print