Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. W Świerklach pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o 15.00.

2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w sobotę po Msz porannej.

3. W tym tygodniu wspominamy w pon. Matkę Boską Fatimską, wt. św. Macieja Apostoła, czw. św. Andrzeja Bobolę.

4. W środę Msza św. szkolna z majówką o 17.00, a w piątek Msza św. dla młodych o 18.00.

5. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja Pana Jezusa do 19.30.

6. W sobotę spotkanie LSO o 10.00.

7. W sobotę wieczorem w Borkach Nieszpory przed niedzielnym odpustem. Po Nieszporach biesiadne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, śpiewem i innymi atrakcjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 11.00. Kolekta jako jałmużna postna z całego roku.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone po Mszach ofiary na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II w Opolu. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z Czarnowąsów, z ul. Pistacjowej i Gwiezdnej.

9. Już dzisiaj informujemy, że trasa procesji Bożego Ciała (30 maja), podobnie jak w ubiegłych latach, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin i IV – Borki.

10. Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za udział w spotkaniu. Omawialiśmy aktualne sprawy naszej parafii, także plany związane z realizacją konkretnych zamierzeń.

11. Próby dzieci przed I Komunią Świętą: wtorek 16.30 (gr. sb), 17.30 (gr. nd); środa 16.00 (gr. sb), po Mszy 17.40 (gr. nd).

image_print