Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w Kościele. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, patrona Polski.

3. W środę Msza św. szkolna o 17.00.

4. W czwartek czcimy św. Marka Ewangelistę. Zapraszamy rano o 7.00 na Mszę św. z procesją błagalną o sprzyjającą pogodę i dobre urodzaje, także o błog. Boże w pracy na roli. Po Mszy wieczornej adoracja Pana Jezusa do 19.30.

5. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18.00.

6. W sobotę o 10.00 Pierwsza Spowiedź Święta dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły od nr. 39 do końca.

8. W ubiegły poniedziałek 19 młodych z naszej parafii z rąk ks. bpa Rudolfa Pierskały przyjęło Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy rodzicom za piękne przygotowanie naszej świątyni, a młodym życzymy, by moc Ducha Świętego ukryta w Jego darach, które otrzymali, pomogła im odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i kroczyć z Chrystusem przez życie.

9. W zakrystii jest kolejny dodatek do GN, poświęcony Maryi, cena 12 zł.

10. W piątek o 19.00, wspólnie z młodymi, którzy w Sakramencie Bierzmowania otrzymali Ducha Świętego, z Mariankami i LSO, i wszystkimi spragnionymi modlitwy, chcemy odmówić cały Różaniec za naszą Parafię, idąc ulicami Czarnowąsów. Tym razem gromadzimy się przy krzyżu na ul. Wolności (tam gdzie ostatnio kończyliśmy Drogę Krzyżową), by potem kroczyć przez Czarnowąsy w stronę krzyża na ul. Małej Panwi (gdzie ostatnio zaczynaliśmy). Będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za nasze rodziny, za chorych, o pokój na świecie, oraz w osobistych intencjach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zabieramy ze sobą różańce i Drogi do nieba.

11. 16.04. zmarł w Niemczech śp. Jan Larisz, tam też został pochowany. RIP.

image_print