II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W tym tygodniu wieczorne Msze św. sprawowane będą o 18.00.

3. W środę modlitwą do Ducha Świętego i Eucharystią o 18.00 rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Jan Wróblewski SVD. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką ogólną o 8:00 i 18:00. W czwartek po Mszy porannej i wieczornej nauka stanowa dla rodziców, w piątek po Mszy porannej i przed wieczorną o 17:00 Droga Krzyżowa. Także w piątek wieczorem o 19.00 nauka dla młodzieży. W sobotę o 11:00 spotkanie z ministrantami, lektorami i Mariankami. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek, piątek i sobotę o 7:30 i 17:30. W czwartek i piątek odbędą się spotkania o. Rekolekcjonisty z dziećmi szkolnymi wg oznaczonych godzin. Już dzisiaj dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie młodym tego uczestnictwa, a nauczycielom za towarzyszenie dzieciom. Rodziców prosimy o wsparcie Szkoły i swoich dzieci w dziele Rekolekcji.   

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W sobotę przed Mszą poranną zaśpiewamy Godzinki.

5. W przyszłą niedzielę o 13.00 odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodzin. O. Rekolekcjonista pragnie się spotkać z tymi rodzinami i do nich skierować specjalne rekolekcyjne słowo.

6. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.00. Zapisy w zakrystii do piątku.

7. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona dla O. Jana – Rekolekcjonisty.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę, wyjątkowo o 9.30, do sprzątania zapraszamy parafian z Borek, z ul. Pelargonii nr. 20 do 28. 

9. W zakrystii możemy już nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 8 zł. 

10. Do wieczności odszedł śp. Rudolf Kołodziej , l. 62. RIP.

image_print