Kiermasz – Rocznica konsekracji kościoła

1. Dzisiaj przeżywamy Kiermasz – Rocznicę konsekracji kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Modlimy się również za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Dziękujemy również rodzinom, które w wyznaczone soboty przychodzą sprzątać nasz kościół. Modlimy się żarliwie za tych z naszych rodzin, którzy oddalili się od Kościołą, od sakramentów świętych. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiać będziemy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Wtorkowe Msze św. wieczorne już odtąd będą sprawowane w kościele parafialnym.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czw. Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w pt. św. Leona Wlk., w sob. św. Marcina z Tours.

4. W środę Msza św. szkolna o 17:00. 

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30.

6. W sob. przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. sprawowane będą o 8:00 i 18:00.

7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich i obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. i nabożeństwie za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo dziękujemy Parafianom z Krzanowic za posprzątanie cmentarza i wszystkim, którzy przyłączyli się do tego dzieła. Sprzątanie cmentarza to bardzo trudne zadanie, tym bardziej dziękujemy za sprawną organizację i wykonanie tej pracy. Dziękujemy Bogu za ludzi, którzy chętnie podejmują różne działania dla naszej parafii. Na cmentarzu pojawił się nowy Regulamin Cmentarza, nad którym dyskutowaliśmy na Radzie Parafialnej. Można się z nim zapoznać w tym Liście. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 16.30 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Wolności od nr. 27 do 58.

9. Sakrament chrztu św. przyjęła Łucja Rogala. Wypraszamy Boże błogosławieństwo dla tego dziecka, jego rodziców, rodzeństwa i chrzestnych.

image_print