XXIII Niedziela Zwykła

  1. 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Dożynki. Dziękujemy dobremu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli dziękujemy za ich wysiłek i ciężką pracę. Parafianom z Wróblina gorąco dziękujemy za przygotowanie dożynek, za dekoracje wewnątrz i na zewnątrz kościoła oraz za przyniesione dary. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.
  2. W liturgii w środę wspominamy św. Jana Chryzostoma, w czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piatek czcimy Matkę Bożą Bolesną, a w sobotę św. Korneliusza i św. Cypriana. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
  3. W środę o 17:00 Msza szkolna, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30.
  5. W sobotę o 10:00 spotkanie Marianek.
  6. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Diecezjalne Dożynki, a w Świerklach o 15:00 nabożeństwo fatimskie. Kolekta za tydzień będzie na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone do puszek ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Wakacyjnej, Jesiennych Liści i Lnianej.
  8. Zachęcamy, zwłaszcza młodych (choć nie tylko), do zapoznania się z internetową stroną rzeszowskiego Karmelu /rzeszów.karmel.pl./ w którym przebywa i służy Kościołowi nasza parafianka Siostra Maria Samuela od Miłości Ukrzyżowanej. Siostrę Samuelę i całą rzeszowską wspólnotę Sióstr w naszych modlitwach zawierzamy Panu Bogu i opiece Matki Najświętszej.
image_print