XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00. Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00

2. W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Liguoriego, w piątek św. Jana Vianneya, patrona proboszczów.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.

4. W miniony poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy licznie przybyłym Gościom i Parafianom za nabożny udział, za dar żywej wiary w Pana Boga przez wstawiennictwo św. Anny. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do przygotowania i uświetnienia tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech św. Anna dalej prowadzi nas drogami naszego życia do Pana Jezus i Jego Matki.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień odpust w Popielowie. Dzisiaj, we wtorek i w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami

6. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 47. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia 2023 r.  Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 19 sierpnia o godz. 11.00. 

7. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, ks. Albert Glaeser, zaprasza w dniach 12-14 sierpnia 2023 r. na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. 

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Lompy i św. Jana.

image_print