Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i Gości. Cieszymy się z Waszej obecności na tym odpuście i życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo naszej Patronki św. Anny. Zapraszamy na nieszpory odpustowe o 17.00.

2. Jutro Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do kościoła św. Anny na Mszę św. o 9:30 z namaszczeniem i błogosławieństwem Lourdzkim. Wieczorem o 18.00 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w zaleckach odpustowych. Po Mszy św. nabożeństwo na cmentarzu i procesja do kościoła parafialnego.

3. W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Kingę, we wtorek św. Jakuba, w środę Annę, w czwartek św. Joachima, w sobotę św. Martę, Marię i Łazarza.

4. W środę przypada Uroczystość św. Anny. Msze św. sprawowane będą o 8:00 i 18:00 u św. Anny. W poniedziałek i środę nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Środowa wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w intencji kierowców z poświęceniem pojazdów. Złożone ofiary będą przeznaczone na misje (1gr/1km). W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do 19:30.

5. Dziękujemy wszystkim za przybycie na odpust, za wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem i bliźnimi, za przyjętą Komunię Świętą. Serdeczne podziękowanie kaznodziei odpustowemu ks. Krystianowi Piechaczkowi za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy wszystkim kapłanom za przybycie i za posługę w konfesjonale. Pani Gabrieli Dworakowskiej dziękujemy za oprawę muzyczną. Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego odpustu. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Dziękujemy również za dary dla plebanii, za posprzątanie kościoła parafialnego, za posprzątanie św. Anny, a parafianom z Czarnowąsów za posprzątanie cmentarza. Wszystkim składamy z całego serca Bóg zapłać! W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Krzanowickiej od nr. 32 do 54. 

6. Sakrament chrztu św. przyjął Julian Cholewiński. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu i grudniu.

image_print