XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.
  2. W poniedziałek po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci św. męczenników Jana i Pawła, aby chroniły nas od burz i wszelkich nawałnic. Po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
  3. Środowe Msze św. popołudniowe podczas wakacji sprawowane będą o 18:00.
  4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 18:00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele Stolicy Apostolskiej. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.
  6. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9:00. Zapisy do piątku w zakrystii. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu. W Łubnianach odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.
  7. Sakrament chrztu św. przyjęła Julia Zowada. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Mehoffera i Matejki.
  9. Na mocy Dekretu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, z dnia 29 maja 2023 r., nasz dotychczasowy wikary ks. Michał Kowalski został mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Na jego miejsce w naszej parafii został powołany ks. Arnold Klita, który dotąd pełnił posługę wikarego w parafii NSPJ w Kluczborku. Księdzu Michałowi już dzisiaj dziękujemy z Jego posługę w naszej parafii, a ks. Arnoldowi życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze pośród nas.
  10. Dzieciom, młodzieży i ich rodzicom życzymy udanych i błogosławionych wakacji. Niech Bóg będzie obecny na wszystkich wakacyjnych szlakach. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
image_print