Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nieszpory o 15:00.

2. We wtorek czcimy św. Norberta, patrona naszej parafii. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji: 7:00 Msza św., 7:45 Czarnowąsy, 9:00 Borki, 10:00 Wróblin, 11:00 Krzanowice, 12:00 siostry Jadwiżanki, 12:45 zakończenie adoracji. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg adoracji do 17:45. O 18:00 zapraszamy wszystkich na sumę odpustową.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00. Bezpośrednio po Mszy próba dla dziewczynek pierwszokomunijnych sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała.

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, nasz parafialny odpust. Msze św. sprawowane będą: o 7:00, 8:30 (suma odpustowa) i o 16:00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin i IV – Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, siostry Jadwiżanki, orkiestrę, grupy ze sztandarami, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Marianki, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków. Zachęcamy do udekorowania domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwo naszego przywiązania do Eucharystii i wdzięczności za dar Bożego Ciała. Wieczorem od 19:00 do 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W Boże Ciało na Mszę o 8:30 zapraszamy uczniów klas IV, którzy obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy aby dzieci rocznicowe przystąpiły do spowiedzi świętej w środę od 16.30. W Boże Ciało dzieci przychodzą w strojach komunijnych.  

5. W piątek odwiedziny chorych od 8:00. Zapisy do czwartku w zakrystii. Wieczorem Msza św. dla młodzieży o 18:00.

6. W sobotę spotkanie Marianek o 10:00.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Basztowej i Placu Klasztornego.

8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach, w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15:00.

image_print