Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się Okres Wielkanocny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15:00.

2. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o 8:00 i 9:30 do kościoła parafialnego i 18:00 do kościoła św. Anny. W Kamieniu Śląskim o 10:00 Diecezjalny dzień modlitw rolników.

3. Od poniedziałku do środy dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne: w poniedziałek o 18:00 do kościoła św. Anny, we wtorek o 18:00 do św. Rocha w Dobrzeniu, w środę o 17:00 do kościoła parafialnego.

4. We wtorek o 18:00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. W środę przypada Święto Nawiedzenia NMP. O 17:00 Msza św. szkolna z ostatnim nabożeństwem majowym. Od 16:30 spowiedź dla dzieci.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

7. W czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30. Od czwartku przez cały czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież i czcicieli NSPJ. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty.

9. W sobotę w liturgii wspominamy św. męczenników Karola i Towarzyszy. Przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki. O 10:00 spotkanie LSO.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu.

11. Sakrament chrztu św. przyjęła Lena Michalla. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę. Parafianom z Borek dziękujemy za przygotowanie odpustu ku czci św. Jana Nepomucena. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za umycie okien w oratorium, za dekoracje i za posprzątanie kościoła i placu. Dziękujemy też Panom, którzy pięknie uporządkowali cmentarz parafialny. W sobotę o 8:00 do sprzątania kościołą prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Studziennej od nru 58 do 70/

13. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu i wrześniu.

14. Trasa procesji Bożego Ciała (8 czerwca), podobnie jak w ubiegłych latach, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin, IV – Borki.

image_print