Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15:00. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku będą po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej.

2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

3. W środę Msze św. szkolna z majówką o 17:00. W liturgii wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30.

5. W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich naszych Mamach. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.

6. W sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia kapłańskie.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii w sobotę i w niedzielę o 11:00 Uroczystość I Komunii Świętej. Z tej racji w niedzielę odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. o 11:00 w kościele św. Anny.

8. Próby dzieci przed I Komunią Świętą będą: poniedziałek g. 16.00 (grupa sobotnia), wtorek – grupa niedzielna o 16.00.

Spowiedź dzieci komunijnych (i ich rodziców): środa 24.05 – 16.00 grupa sobotnia, 17.45 – grupa niedzielna. 

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę jako jałmużnę postną z całego roku i za posprzątanie kościoła. W piątek o 8:00 do sprzątania prosimy matki dzieci pierwszokomunijnych, a w czwartek o 17:00 prosimy ojców o uporządkowanie placu wokół kościoła i skoszenie trawy.

10. W ubiegły wtorek 41 młodych z naszej parafii z rąk ks. bpa Waldemara Musioła przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękujemy rodzicom i świadkom. Bierzmowanym życzymy, by odnaleźli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i dalej kroczyli z Chrystusem przez życie.

11. Do wieczności odeszła śp. Maria Kubis, l. 73. RIP. 

image_print