IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na poniedziałkową wieczorną Mszę św. o 18:00 zapraszamy mężczyzn i młodzieńców.

3. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00. Po Mszy o 18.00 spotkanie LSO. 

4. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:30.

5. W piątek po Mszy porannej Droga Krzyżowa z zaleckami. 

6. W piątek wieczorem rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja. Co 6 lat w każdej parafii dekanatu odbywa się kanoniczna wizytacja Ks. Biskupa. I tak, w piątek przed 18.00 uroczyście powitamy ks. bpa Rudolfa Pierskałę, a zaraz potem rozpocznie się Msza św. Zapraszamy na tę Mszę św.  wszystkich Parafian, wszystkie grupy i stany. Po Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej połączone z kolacją. Dalszy ciąg wizytacji w sobotę i niedzielę, wg planu jaki został zamieszczony na ostatniej stronie Listu. Ks. Biskup szczególnie serdecznie zaprasza chorych w sobotę o 11.00 na specjalne nabożeństwo połączone z możliwością przyjęcia Sakramentu namaszczenia chorych, Komunią świętą i błogosławieństwem lourdzkim. Prosimy pomóc chorym w dotarciu do kościoła. Jeszcze raz, serdecznie wszystkich zapraszamy, na uroczyste rozpoczęcie (piątek 18.00) i zakończenie (w niedzielę na 9.00 do św. Anny) 

7. W przyszłą niedzielę i Niedzielę Palmową będziemy mogli złożyć po Mszach św. ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Zamoyskiego, Radosnej, Alabastrowej i Ametystowej.

9. Sakrament chrztu św. przyjęli: Franciszek Leja, Jędrzej Moczko i Iga Harędzka. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

10. Do wieczności odeszli: śp. Edward Włodarczyk, l. 73, śp Maria Pilarska, l. 91 i śp. Otylia Hanusik, l. 94, RIP.

11. Od poniedziałku wieczorne Msze św. sprawowane będą o 18.00, z wyjątkiem środy o 17.00. 

12. Z powodu wizytacji Ks. Biskupa zebranie roczne Koła DFK Czarnowąsy zostało przesunięte na 01 kwietnia br. (sobota) o 16.00. 

image_print