Niedziela IV Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
 3. W środę Msza św. szkolna o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 5. W czwartek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 17:00. Podczas wszystkich Mszy poświęcenie gromnic, których światła mają nas strzec od wszelkich nieszczęść. Kolekta przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe.
 6. W piątek na wieczorną Mszę św. o 18:00 zapraszamy młodzież i czcicieli NSPJ. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty. W piątek w liturgii wspominamy św. Błażeja. Po Mszach błogosławieństwo gardła.
 7. W sobotę przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki. O 10:00 spotkanie Marianek.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień wspominamy w liturgii św. Agatę. Po Mszach błogosławieństwo chleba i wody ku jej czci.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej od nru 1 do 26.
 10. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne w naszym dekanacie rozpoczynają się w sobotę, 4 marca w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu Wielkim i odbywać się będą przez cztery kolejne soboty.
 11. Do wieczności odeszli: śp. Arnold Świerc, l. 64, śp. Anna Wiench, l. 80, i śp. Alojzy Świerc, l. 84.
image_print