Niedziela II Zwykła

Autor nieznany

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W poniedziałek i wtorek o 18:00 serdecznie zapraszamy nas ostatnie Msze kolędowe, które odprawione będą za nasze rodziny i za zmarłych z naszych rodzin. Podczas tych Mszy lub podczas Mszy niedzielnych możemy złożyć ofiary kolędowe, które będą przeznaczona na prace związane z odwodnieniem naszego kościoła. Jednocześnie dziękujemy rodzinom za liczny udział w tych Mszach. Od środy do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00.

3. W liturgii tego tygodnia we wtorek wspominamy św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Pelczara, a w sobotę św. Agnieszkę.

4. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W sobotę przypada Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych babciach i dziadkach.

6. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego.

7. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.: W int. dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. Bardzo prosimy wszystkich rodziców ponieważ po Mszy będzie spotkanie organizacyjne.  

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Podleśnej od nru 3 do 120. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom czwartkowej Mszy św. dziękczynnej w int. Papieża Benedykta XVI, po jego odejściu do domu Boga Ojca w niebie.

9. Na ostatniej stronie Listu zamieszczony jest Plan parafialnych uroczystości i innych wydarzeń w 2023 roku.

10. Sakrament chrztu św. przyjął Dawid Kulik. Niech Bóg błogosławieństwo rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

11. W poniedziałek lub wtorek poinformujemy telefonicznie zainteresowane rodziny o terminie kolędy. Z góry dziękujemy za zaproszenia. 

12. W najbliższy piątek 20 stycznia, o g. 18.00, na plebanii odbędzie się spotkanie z organizatorem (Biuro Alf) pielgrzymki do Meksyku (28.02 – 11.03.2023). Zapraszamy osoby, które zapisały się na tę pielgrzymkę. Grupa wynosi 33 osoby. Organizator prosi o przyniesienie na spotkanie kwoty dewizowej (200 dol.) Zapraszamy. 

image_print