Nowy Rok Pański 2023

Obraz Markéta (Machová) Klimešová z Pixabay

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze św. wieczorne sprawowane będą o 18:00. Od poniedziałku do czwartku będą to Msze kolędowe: Za nasze rodziny i za zmarłych z naszych rodzin. Owoce tych Mszy zapewne będą większe w naszym życiu, jeśli będziemy uczestniczyć w nich osobiście. Podczas tych Mszy otrzymamy specjalne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody w buteleczce, która zostanie poświęcona. Tą wodą pokropimy nasze mieszkania. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na prace związane z odwodnieniem naszego kościoła. Druczki na ofiary wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Ofiary będzie można również złożyć podczas Mszy niedzielnych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30. 4. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej.

5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kolekta będzie przeznaczona na misje.

6. Za tydzień przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Bożego Narodzenia.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nru 33 do 75. 

8. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lutym i marcu.

9. Od tego roku cena Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.

image_print