IV Niedziela Adwentu

Obraz Myriams-Fotos z Pixabay

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy o 15:00 na Dyplomowy Koncert Organowy w wykonaniu naszego parafianina Dominika Tobór.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na ostatnie Roraty dzieci, młodzież i dorosłych o 17.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w Roratach rano, szczególnie osoby starsze, w poniedziałek, środę i w piątek.

3. Okazja do świątecznej spowiedzi od poniedziałku do piątku od 6:30 do 7:30 i od 16:30 do 18:00 oraz w sobotę tylko rano od 7:00 do 9:00. Dzieci zapraszamy do sakramentu pokuty w środę od 16:30, a młodzież w piątek od 16:30. Rodziców prosimy o dopilnowanie sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci obecnych klas IV.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna sprawowana będzie o 8:00. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, w imię Boże. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16:00. O 22:00 pasterka u św. Anny. Pasterka główna o 24:00. Kolekta z pasterki będzie przeznaczona na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.

5. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę bez Mszy o 7:00. O 15:00 świąteczne nieszpory z kolędami. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym w obydwa dni świąteczne od 9:00. Zapisy do piątku w zakrystii.

6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Julia Rychlik i Mikołaj Kurc. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W piątek od 18:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej od nru 1 do 16.

8. Na ostatniej stronie Listu zamieszczamy informacje dotyczące tegorocznej Kolędy. Przewidujemy Kolędę jak ostatnim razem, czyli udział we Mszy św. wg poszczególnych dzielnic i ulic, kolędę w domu na imienne zaproszenie oraz poświęcenie nowych domów i mieszkań, wg złożonych w zakrystii zaproszeń. Zaproszenia prosimy składać w zakrystii do 26 grudnia br. Formularz zaproszenia znajdziemy w gablotkach parafialnych. 

9. Informujemy, że cena Małego Gościa N. dla dzieci odtąd wynosi 7 zł.

10. W zakrystii można nabyć ciekawe kalendarze, w cenie 10 zł. 

image_print