II Niedziela Adwentu

Image by Myriams-Fotos from Pixabay

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych o 17.00, a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w Roratach rano, szczególnie osoby starsze, w poniedziałek, środę i w piątek o 7.00, a w sobotę o 8.00.

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 17:00. Msza św. o 17:00 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Podczas Mszy Marianki złożą wspólne ślubowanie Maryi Niepokalanej i zawierzą swoją Wspólnotę opiece Błogosławionej Karoliny.

4. W sobotę o 10:00 spotkanie LSO. O 11:00 w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia biskupie ks. Waldemara Musioła.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone po Mszach do puszek ofiary na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wąskiej.

6. Polecamy świece wigilijne Caritas w cenie 7 i 15 zł (w zakrystii) oraz opłatki pakowane (paczka to 3 duże i 2 małe opłatki).

7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00 Kościół przeżywa tzw. Godzinę łaski dla świata. U jej początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski (z przesłania Matki Bożej). Tę Godzinę można przeżyć w kościele, ale również w domu, tam gdzie właśnie przebywamy.

8. W środę o 18.00, na plebanii, spotkanie Zespołu Caritas. 

9. Do wieczności odeszła śp. Helena Karwat, l.90. RIP.

image_print