Rocznica konsekracji kościoła

1. Dzisiaj przeżywamy Kiermasz – Rocznicę konsekracji kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Modlimy się również za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Dziękujemy również rodzinom, które w wyznaczone soboty przychodzą sprzątać nasz kościół. Modlimy się żarliwie za tych z naszych rodzin, którzy oddalili się od Kościołą, od sakramentów świętych. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiać będziemy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Wtorkowe Msze św. wieczorne już odtąd będą sprawowane w kościele parafialnym.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wlk., w piątek św. Marcina z Tours a w sobotę św. Jozafata.

4. W środę Msza św. szkolna o 17:00. Po Mszy św. na plebanii spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej (ok.18.15)

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30.

6. W piątek przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. sprawowane będą o 8:00 i 17:00.

7. W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza o 10:00.

8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich i obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. i nabożeństwie za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, a także dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Namysłowskiej /cała/.

10. Od najbliższego piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. W samą uroczystość, która jest zarazem dniem zakończenia obchodów Jubileuszu Diecezji Opolskiej, odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

image_print