Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz Dzień Papieski

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, a także Dzień Papieski. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15:00. Różaniec w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 17:30. Z wyjątkiem piątku o 18:30.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza, w czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II.

2. W środę o 17:00 Msza św. szkolna z różańcem.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej różaniec i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30.

4. W piątek Msza św. z różańcem dla młodzieży o 18:00. Po Mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

5. W sobotę o 10:00 spotkanie Marianek.

6. W przyszłą niedzielę o 13.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza święta w int. dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. 

7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Kolekta przeznaczona będzie na misje.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na Fundację ,,Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy wpłacają na konto parafialne. W najbliższym czasie zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji oraz ich rodzin. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Zawilcowej, św. Barbary i Wesołej. Bardzo dziękujemy Panom, którzy w minionym tygodniu zajęli się konserwacją nakrycia gontowego na ogrodzeniu cmentarnym. 

9. Sakrament chrztu św. przyjęli: Aniela Jemioł, Wojciech Baron, Kamil i Krzysztof Wandzioch. Niech Bóg obficie błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

10. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druczki wypominkowe za zmarłych z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ofiarujmy naszym bliskim zmarłym dar naszej modlitewnej pamięci.

image_print