Niedziela XXIV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy dobremu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli dziękujemy za ich wysiłek i ciężką pracę. Parafianom z Krzanowic gorąco dziękujemy za przygotowanie dożynek, za dekoracje wewnątrz i na zewnątrz kościoła oraz za przyniesione dary. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii we wtorek wspominamy św. Jana Chryzostoma, w środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek czcimy Matkę Bożą Bolesną, a w piątek św. Korneliusza i św. Cypriana. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W środę o 17:00 Msza szkolna, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00. Również w środę o 18.30 na plebanii pierwsze spotkanie pielgrzymów do Meksyku (28.02.2023 – 11.03.2023). Zainteresowani proszeni są o dokonanie pierwszej wpłaty w wysokości 1500 zł. Przynosimy ze sobą ważne paszporty.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30. Ta adoracja poświęcona będzie błaganiu o zakończenie wojny na Ukrainie. Zapraszamy.

5. W sobotę o 10:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Diecezjalne Dożynki, a w Świerklach o 15:00 nabożeństwo fatimskie. Kolekta za tydzień będzie na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

7. Sakrament chrztu św. przyjął Mikołaj Malec. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone do puszek ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego od nru 28 do 37. 

9. Rodzicom polecamy dzisiejszego GN, w którym znajduje się ciekawy Poradnik dotyczący ochrony dzieci przed zagrożeniami wirtualnymi.

10. Do wieczności odeszła Łucja Wróbel, l. 87. Jej pogrzeb odbędzie się w pon. o 11.00. Różaniec odmawiany będzie o 17.00 u św. Anny. RIP.

image_print