Niedziela XX Zwykła

Święty Roch na obrazie autorstwa Francesco Francii

1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Podczas Mszy świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny UO. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

3. Jutro o 8.30 wyrusza z kościoła św. Jacka w Opolu Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można nabyć znaczek pielgrzyma (30 zł.) Bagaże będzie można składać dzisiaj o 19.30 przy plebanii albo jutro przy kościele św. Jacka w Opolu. Opłata za bagaż 50 zł. Pielgrzymom życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa na szczęśliwą drogę polecając się Waszej modlitwie. My też będziemy o Was pamiętać.

4. W liturgii we wtorek wspominamy św. Rocha, w środę św. Jacka, a w sobotę św. Bernarda. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19.30.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Rocha w Dobrzeniu.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności od nr. 101 do 115. Osoby troszczące się o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę wpisują się do specjalnej księgi parafialnej. 

7. Lista osób wybierających się na pielgrzymkę do Meksyku jest już praktycznie zapełniona (30 osób). Można się jeszcze zapisywać na listę rezerwową.

image_print