Niedziela XIX Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii w pon. wspominamy św. Dominika, we wt. św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy, w śr. św. Wawrzyńca, a w czwartek św. Klarę. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19.30.

3. W przyszłą niedzielę odpust w Brynicy.

4. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nr. 139 do 155.

5. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, ks. prałat Albert Glaeser, zaprasza w dniach 13-15 sierpnia 2022 r. na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegółowy program w gablotce.

6. Biskup Opolski serdecznie zaprasza na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 14-20 sierpnia 2022 r. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej,  zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

7. W przyszłym roku planujemy pielgrzymkę do Meksyku, w dniach od 28.02 do 11.03.2023. Głównym celem jest wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe i innych sanktuariach. Program turystyczny też jest bardzo bogaty, m.in. wypoczynek nad Oceanem Spokojnym na plaży Acapulco („Perła Pacyfiku” – zakwaterowanie All inclusive). Szczegółowy program można odebrać w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii. Limit osób: 25 (jest już zapisanych 14 osób). Zapraszamy.

8. Do wieczności odszedł śp. Gerard Moczko, l. 79. RIP.

image_print