Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i Gości. Cieszymy się z Waszej obecności na tym odpuście i życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo naszej niezawodnej Patronki św. Anny. Zapraszamy na nieszpory odpustowe o 17.00.

2. Jutro Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do kościoła św. Anny na Mszę św. o 9:30 z namaszczeniem i Błogosławieństwem Lourdzkim. Wieczorem o 18.00 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w zaleckach odpustowych. Po Mszy św. nabożeństwo na cmentarzu i procesja do kościoła parafialnego.

3. W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Jakuba, we wtorek św. Annę, w środę św. Joachima, a w piętek św. Martę, Marię i Łazarza.

4. We wtorek przypada Uroczystość św. Anny. Msze św. sprawowane będą o 8:00 i 18:00 u św. Anny. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Wtorkowa wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w intencji kierowców z poświęceniem pojazdów. Złożone ofiary będą przeznaczone na misje (1gr/1km).

W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30.

5. Dziękujemy wszystkim za przybycie na odpust, za wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem i bliźnimi, za przyjętą Komunię Świętą. Serdeczne podziękowanie kaznodziei odpustowemu o. Pawłowi Gomulakowi, Papieskiemu Misjonarzowi Miłosierdzia, za wygłoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy wszystkim kapłanom za przybycie i za posługę w konfesjonale. Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego odpustu. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Udało nam się odbudować zniszczoną bramę od strony Opola. Dziękuję Panom, którzy w tej odbudowie uczestniczyli. Postawiliśmy też stały ołtarz tu, w kaplicy odpustowej, po pewnej modyfikacji. Ołtarz ten i ambonka kiedyś stały w kościele parafialnym. Dziękujemy również za dary dla plebanii, za posprzątanie kościoła parafialnego (niestety przyszły tylko 2 osoby!), za posprzątanie św. Anny, a parafianom z Borek za solidne posprzątanie cmentarza. Wszystkim składamy z całego serca Bóg zapłać! W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów od nru 17 do 45.

6. Sakrament chrztu św. przyjęła Milena Grzesik. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu, październiku i listopadzie.

image_print