Niedziela XVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. W tym tygodniu wspominamy: w pon. św. Szymona z Lipnicy, w śr. bł. Czesława, w pt. św. Marię Magdalenę, a w sb. św. Brygidę.

3. We wtorek o 7.00 Msza św. w int. śp. ks. Radcy Henryka Mainki w kolejną rocznicę śmierci, długoletniego proboszcza naszej parafii.

4. W środę o 14.00 (można też wcześniej) prosimy parafian z Borek do sprzątania cmentarza przed odpustem. Zabierzmy ze sobą podstawowe narzędzia. Uporządkujmy ścieżki cmentarne a także groby, zwłaszcza te zaniedbane i opuszczone.

5. W czwartek o 14.00 prosimy panie (nie tylko z Wróblina) do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30. Podczas adoracji okazja do przyjęcia sakramentu pokuty przed odpustem. 

6. W sobotę wieczorem, o 18.00, zaczynamy uroczystości odpustowe procesją teoforyczną z kościoła parafialnego do św. Anny, gdzie o 18.30 zostaną odprawione uroczyste nieszpory, a następnie Msza święta w int. babć i dziadków.

7. W niedzielę odpust ku czci św. Anny. Msze św. będą: o 7.00 u św. Anny i w kościele parafialnym, i u św. Anny o 9.00, 11.00—suma odpustowa, o 16.00 i o 17.00 Nieszpory. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Paweł Gomulak OMI, Papieski Misjonarz Miłosierdzia. Zapraszamy na nasz odpust wszystkich Parafian oraz Gości, siostry Jadwiżanki, orkiestrę, LSO, Marianki, sztandary, figury, panów do baldachimu i do zbierania kolekty. Skorzystajmy też z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie: przed każdą Mszą św., w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym, i od 18.30 u św. Anny.

8. We wtorek po odpuście (26 lipca) od 9.00 odwiedziny chorych, na życzenie zainteresowanych osób. Zapisy do soboty w zakrystii.

9. Chrzest święty przyjęli: Michał Jendryasek, Wojciech Stotko i Rafał Chamot. Niech Bóg błogosławi rodzicom w ich wspólnej drodze wiary.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 19.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności  od nr. 87 do 115.

11. Środowe Msze św. popołudniowe do końca sierpnia odprawiane będą o 18.00. 

image_print