Niedziela XV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku Mszy św. sprawowane będą tylko rano o 7:00. W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Benedykta – patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawenturę, a w sobotę NMP z Góry Karmel.

3. Od piątku rozpoczniemy nowennę do św. Anny przed naszym odpustem.

4. W sobotę o 10:00 spotkanie Marianek.

5. W przyszłą niedzielę w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15:00.

6. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zalecki odpustowe. Odpust jest darem Bożego Miłosierdzia dla żyjących uczestników odpustu. Dzięki niemu wypraszamy potrzebne łaski dla siebie i naszych gości, ale również dla tych, którzy już odeszli do wieczności. W intencji zalecanych zostanie odprawiona w poniedziałek po odpuście Msza św., a także różaniec połączony z nabożeństwem za zmarłych na cmentarzu.

7. Serdecznie dziękujemy Panom za prace wykonane na cmentarzu, związane z przecinką drzew, także za prace przy odbudowie drewnianej bramy cmentarnej. Zbliżają się nasze uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Jest to czas święty w naszej wspólnocie, a jednocześnie dni wielu przygotowań, nie tylko tych duchowych. Dlatego już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie czasu dla przeprowadzenia prac związanych z czyszczeniem kościoła św. Anny, cmentarza, a także czynnego włączenia się bezpośrednio w liturgię (sztandary, niesienie figur, orkiestra, czytanie słowa Bożego).  

Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 121 do 137.

8. Sakrament chrztu św. przyjęli: Piotr Jakubik i Leon Sura. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

9. Do wieczności odeszli: śp. Teodor Wandzioch, l. 73 i śp. Paulina Waldyra, l. 94. RIP.

image_print