Niedziela XII Zwykła

Obraz congerdesign z Pixabay

1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała. W czwartek po Mszy wieczornej poświęcenie wianków i ziół.

3. W liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Alojzego Gonzagę, we wtorek NMP Opolską, w czwartek Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

4. W środę Msza św. o 17:00 na zakończenie roku szkolnego. Prosimy rodziców, aby zadbali, by dzieci i młodzież podziękowały Panu Bogu za kończący się rok szkolny. W czwartek przypada Dzień Ojca.

5. Sakrament chrztu św. przyjęli: Jan Franczyk i Ksawery Styczewski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci św. męczenników Jana i Pawła, aby chroniły nas od burz i wszelkich nawałnic. Niech w naszych domach będzie taka świeca, aby jej światło było znakiem naszej wiary w Bożą wszechmoc. 7. Za tydzień odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w Łubnianach, a na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone po Mszach ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów od nru 10 do 16.

9. Składamywyrazy serdecznej wdzięczności za liczny i nabożny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, za udekorowanie domów oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Jutro wieczorem zostanie za nich odprawiona dziękczynna Msza święta.

10. Polecamy ,,Gość Niedzielny Extra” w cenie 12 zł poświęcony w całości Eucharystii, między innymi cudom Eucharystycznym w Sokółce i Legnicy.

11. Do wieczności odszedł śp. Józef Mróz, l.86. RIP.

image_print