Uroczystość Najświętszej Trójcy

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00. W Świerklach o 15:00 nabożeństwo fatimskie.

2. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, a w piątek św. brata Alberta Chmielowskiego.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00. Bezpośrednio po Mszy próba dla dziewczynek pierwszokomunijnych sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała.

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, nasz parafialny odpust. Msze św. sprawowane będą: o 7:00, 8:30 (suma odpustowa) i o 16:00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin i IV – Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, siostry Jadwiżanki, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków. Zachęcamy do udekorowania domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwem naszego przywiązania do Eucharystii i wdzięczności za dar Bożego Ciała. Wieczorem od 19:00 do 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W Boże Ciało na Mszę o 8:30 zapraszamy uczniów klas IV, którzy obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Mogą być w strojach komunijnych w towarzystwie swoich rodziców, gdyż nie przewidujemy wspólnego siedzenia w pierwszych ławkach. Bardzo prosimy aby dzieci rocznicowe przystąpiły do spowiedzi świętej w środę od 16.30.

6. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00. Po Mszy procesja oktawy Bożego Ciała.

7. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie zelatorów róż różańcowych. O 10:00 spotkanie LSO. Po Mszy wieczornej procesja oktawy Bożego Ciała.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień w Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o 11:00.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 107 do 119.

image_print