Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Zdjęcie: commons.wikimedia.org

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich Parafian do katedry w Opolu o 15:00 na pielgrzymkę naszego dekanatu w ramach Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej. U nas nie będzie nabożeństwa majowego.

2. W poniedziałek o 18:00 Parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej. Od poniedziałku do środy dzieci pierwszokomunijne przychodzić będą w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne: w poniedziałek do św. Rocha w Dobrzeniu, we wtorek o 18:00 do św. Anny, a w środę o 17:00 na Mszę św. szkolną do kościoła parafialnego.

3. W liturgii wspominamy: we wtorek Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Justyna, a w piątek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

4. W środę od 16:30 spowiedź dla dzieci. W tym dniu przypada Dzień Dziecka.

5. Od środy przez cały czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30.

7. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych. Zapisy do czwartku w zakrystii. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież i czcicieli NSPJ. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty.

8. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki. O 10:00 spotkanie Marianek. W katedrze opolskiej o 10:00 święcenia kapłańskie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu, a po Mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, a parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu ku czci św. Jana Nepomucena. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy wyrazy wdzięczności za dekoracje oraz posprzątanie kościoła i placu przykościelnego. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Parkowej.

11. Informujemy, że trasa procesji Bożego Ciała, podobnie jak w ubiegłych latach, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin, IV – Borki.

12. Do wieczności odeszła śp. Halina Stotko, l.87. RIP

image_print