V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15:00. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku będą po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej. Dzisiaj w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15:00.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Andrzeja Bobolę a w sobotę św. Jana Nepomucena.

3. We wtorek o 17.00 pierwsza (wspólna) próba wszystkich dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17:00. Po Mszy św. szkolnej próby w grupach. Liczymy na obecność rodziców (przynajmniej jednego).   

4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30. Na piątkową Mszę św. o 18:00 z nabożeństwem majowym zapraszamy młodzież. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. W sobotę o 10:00 spotkanie LSO.

5. W przyszłą niedzielę w Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 11:00. W sobotę w Borkach o 19:00 nieszpory odpustowe. Kolekta za tydzień będzie jałmużną postną z całego roku.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów od nru 3 do 9.

Serdecznie dziękujemy Panom, którzy pracowali przy koszeniu trawy na cmentarzu. To wielka praca, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni. Troska o teren w bliskości grobu należy do najbliższej rodziny zmarłego. Umiejmy również zdobyć się na „szaleństwo” podlania bratków, które rosną przy kościele św. Anny, gdy niesiemy wodę na swoje groby. Cnota współodpowiedzialności za obejście naszego cmentarza mile widziana. Dziękujemy również za uprzątnięcie powalonego drzewa przy płocie klasztornym. Bóg zapłać!    

image_print