Niedziela II Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe o 15:00. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku będą po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej. Majówki w Borkach, Krzanowicach i we Wróblinie codziennie o 19:00. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, w środę św. Floriana, a w piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o 8:00 i 9:30 do kościoła parafialnego i o 18:00 do św. Anny.

4. W środę Msza św. szkolna z majówką o 17:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30.

6. Na piątkową Mszę św. o 18:00 zapraszamy młodzież i czcicieli NSPJ. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty.

7. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki. O 10:00 spotkanie LSO. Również w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia diakonatu o 10:00.

8. W przyszłą niedzielę o 13:00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, a po Mszach św. zbiórka do puszek na renowację opolskiej katedry.

9. Sakrament chrztu św. przyjęła Lilia Skowron. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nr. 84 do 103.

11. W ubiegły wtorek 81 osób z naszej parafii z rąk ks. Biskupa Rudolfa Pierskały przyjęło sakrament bierzmowania. Przeżyliśmy podniosłą Uroczystość. Dziękujemy rodzicom i świadkom. Wspierajmy młodzież naszą modlitwą oraz dobrym słowem. Życzymy im aby odnaleźli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła.

12. Do wieczności odeszli: śp. Jerzy Niedźwiedź, l.72, śp. Marian Szpunar, l. 72 (pogrzeb jutro 10.00), i śp. Joachim Moczko, l. 86 (pogrzeb jutro o 12.00). RIP.

image_print