III Niedziela Wielkiego Postu

Zdjęcie: pixabay.com

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

3. W Środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00

4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej, do 19:30.

5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zwiastowanie Pańskie to początek naszego zbawienia, pod sercem Matki Najświętszej. Po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa z zaleckami. Już wiemy, że w tym dniu Papież Franciszek dokona Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Opolski prosi aby w tym dniu o godz. 17.00 we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy w ramach nabożeństwa z modlitwą o pokój oraz odprawić Eucharystię w intencji pokoju i nawrócenia Rosji. Tak też będzie u nas: o 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia z modlitwą o pokój, potem Droga Krzyżowa i o 18.00 Msza święta koncelebrowana o pokój. ZAPRASZAMY DO LICZNEGO UDZIAŁU, także młodych. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I klas szkół ponadpodstawowych.

6. W sobotę o 10:00 spotkanie Marianek.

7. Sakrament chrztu św. przyjął Dawid Kessler. Niech Bóg błogosławieństwo rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i renowację zabytków sakralnych oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Kwitnącej Jabłoni.

9. Do wieczności odeszła śp. Adela Świerc, l.86. RIP.

image_print