I Niedziela Wielkiego Postu

Zdjęcie: pixabay.com

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Również dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Serdeczne Bóg zapłać o. Pawłowi za głoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy także parafianom, którzy w tych dniach gromadzili się w naszej świątyni, za otwarte serca na Słowo Boże i Boże Miłosierdzie. Serdecznie też dziękujemy za dzisiejszą kolektę na cele zakonu Ojców Oblatów.

2. Od poniedziałku wieczorne Msze św. sprawowane będą o 18:00 z wyjątkiem środy o 17:00.

3. W Środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00. Po Mszy o 17:45 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI.

4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 20:00.

5. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na piątkową Mszę św. wieczorną z Drogą Krzyżową zapraszamy młodzież.

6. W sobotę o 10:00 spotkanie Marianek.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, a po Mszach zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ,,Ad Gentes”.

8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową dla ofiar wojny na Ukrainie i dla uchodźców. Kolekta wyniosła 15 500 zł. To wielkie wsparcie dla tych udręczonych ludzi z naszej strony. Kolekta została przekazana do Caritas. Bądźmy gotowi do okazywania pomocy tym ludziom, także modlitwą. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Wakacyjnej, Jesiennych Liści i Lnianej.

9. Do wieczności odeszli: śp. Helmut Szleger, l. 86 i śp. Teresa Moczko, l. 83, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 9.30.

image_print