II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze święte popołudniowe sprawowane będą o 18:00, z wyjątkiem czwartku. Będą to Msze kolędowe, podczas których otrzymamy specjalne błogosławieństwo (reszta informacji na ostatniej stronie Listu). Z tej okazji możemy także złożyć ofiary kolędowe na cele naszej parafii. 

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zamiast tradycyjnych Mszy kolędowych będziemy się modlić w intencji różnych stanów i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kolekta będzie na misje. 

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

6. Sakrament chrztu św. przyjął Franciszek Wróbel. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Pankiewicza od nru 1 do 23.

8. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lutym i marcu.

9. Do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Jendryka, l.45 i śp. Werner Mros, l.84. RIP

image_print