Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze święte sprawowane będą tylko rano o 8:00 (z wyjątkiem piątku).

3. W poniedziałek wspominamy św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Po Mszy św. poświęcenie wina.

4. We wtorek przypada Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o 10:00, dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

5. W piątek o 17:00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2021.

6. W sobotę rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2022. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy o 7:00. O 15:00 Nieszpory noworoczne.

7. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię Św. chorym (na wyraźne życzenie zainteresowanych), od g. 9.00. Zapisy do soboty w zakrystii.Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na WSD i Kurię w Opolu.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wydział Teologiczny w Opolu, za kolektę z pasterki i z Uroczystości Bożego Narodzenia oraz za posprzątanie kościoła. W czwartek o 17:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Siemiradzkiego i Podkowińskiego. Dziękujemy również za przygotowanie i przywiezienie choinek do kościoła parafialnego. Szafarzom dziękujemy za postawienie choinek i dekoracji świątecznych.

9. Tradycyjne odwiedziny kolędowe są odwołane. Natomiast codziennie będą odprawiane Msze św. w intencji naszych rodzin wg ulic w wyznaczonych dzielnicach całej parafii. Zaś w Uroczystość Trzech Króli na poszczególnych Mszach będziemy się modlić za całą naszą wspólnotę parafialną, według różnych stanów. W następną niedzielę szczegółowo o wszystkim poinformujemy.

10. Bp Opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym 31 grudnia 2021 na terenie diecezji opolskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

image_print