I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież o 17.00, w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe do uczestnictwa w Roratach w poniedziałek, środę i w piątek o 7.00, a w sobotę o 8.00. Tematem tegorocznych Rorat będzie wędrówka do Betlejem. Dzieci codziennie otrzymają obrazki i będą losowane serduszka z zapisanymi zadaniami. Rodziców bardzo prosimy, aby swoim pociechom pomogli uczestniczyć w Roratach.

4. W poniedziałek po wieczornych Roratach spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w środę o 16.30, a młodzież i dorosłych w piątek o 16.30.

6. Parafialnym dziełem nowego roku liturgicznego chcemy uczynić CZWARTKI EUCHARYSTYCZNE. Pragniemy w ten sposób pogłębić naszą pobożność eucharystyczną. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie niech będzie dla nas okazją do pogłębienia naszej wiary i miłości. Znajdźmy chwilę czasu dla Niego i dla siebie, dla swego serca. O 17.00 będzie Msza św., a po Mszy adoracja do g. 19.00. Wpadnijmy do kościoła przynajmniej na 15 minut. Nie zostawiajmy tu Pana Jezusa samego.

7. W sobotę rano przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. O 10.00 spotkanie Marianek. Zachęcamy też nowe kandydatki.

8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię, a przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Basztowej i Placu Klasztornego. Paniom z Borek serdecznie dziękujemy za piękne wieńce adwentowe dla naszego kościoła i dla św. Anny. Bóg zapłać!

10. Polecamy kalendarz dekanalny na przyszły rok w cenie 4 zł., a także świece wigilijne Caritas w cenie 5 zł. (mniejsze) i 12 zł. (większe).

11. Wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej ogłosimy za tydzień, zgodnie z procedurami zawartymi w diecezjalnych statutach wyborczych. Domyślamy się, że wybraliśmy 10 osób z zapisanych na liście. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i  czynny udział w obydwu turach.

12. Do wieczności odszedł św. Józef Tęcza, l. 75. RIP.

image_print