Kiermasz – Rocznica konsekracji kościoła parafialnego

1. Dzisiaj obchodzimy Kiermasz – Rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Dziękujemy również rodzinom, które w wyznaczone soboty przychodzą sprzątać nasz kościół. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiać będziemy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata, a w sobotę Pierwszych Męczenników Polski.

4. W środę Msza św. szkolna o 17:00. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

5. W czwartek przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. sprawowane będą o 8:00 i 17:00.

6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich i obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem do puszek na pomoc Kościołowi w Libanie.

7. Sakrament chrztu św. przyjęli: Szymon Zapotoczny i Zuzanna Podkowa. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy świętej i nabożeństwie za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, także dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Studziennej od nr 3 do 26.

9. W najbliższą niedzielę w parafiach całej diecezji, także w naszej parafii, rozpoczynają się wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy parafianin może oddać swój głos na wskazanego przez siebie kandydata. Kandydatami mogą być: Pełnoletni katolicy, autentycznie religijni, zaangażowani w życie parafii, cieszący się w niej dobrą opinią i nie znajdujący się w sytuacji nieregularnej. Opieczętowane i ponumerowane karteczki możemy pobrać w zakrystii, następnie wypisujemy na nich typowane nazwiska i wrzucamy do urny, która będzie znajdować się w środku kościoła, blisko chrzcielnicy.   

10. Dziękujemy Ojcom Oblatom za obecność w naszej parafii i za posługę słowa.

image_print