Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli dziękujemy za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Czarnowąsów gorąco dziękujemy za przygotowanie dożynek i dekoracji. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15:00.

2. Również dzisiaj kończymy odnowienie Misji Świętych. Najserdeczniejsze Bóg zapłać ojcu Mirosławowi za głoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale. Dziękujemy również parafianom, którzy w tych dniach gromadzili się w naszej świątyni, za otwarte serca na Słowo Boże i Boże miłosierdzie. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na cele misyjne Ojców Redemptorystów.

3. Od poniedziałku Msze św. wieczorne sprawowane będą o 17:00, z wyjątkiem piątku i soboty (o 18:00). W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustynę Kowalską, a w I czwartek miesiąca Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

4. Październik to miesiąc różańcowy. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17:30, z wyjątkiem piątku o 18:30. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej Różańcowej błagajmy Boga o pokój na świecie, szczególnie w naszym kraju, a także o ocalenie nas od pandemii i jej skutków. Różaniec we Wróblinie o 17:00, a w Borkach i Krzanowicach o 18:00.

5. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17:00. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy św., o 17.45 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

6. W piątek Msza św. z różańcem dla młodzieży o 18:00. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I klas szkół ponadpodstawowych. Również w piątek od 8:00 odwiedziny chorych, na wyraźne życzenie zainteresowanych osób. Zapisy do czwartku w zakrystii lub telefonicznie pod numerem 77 469 12 18. W sobotę o 10:00 spotkanie wszystkich Marianek. Zapraszamy także nowe kandydatki.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu.

8. Sakrament chrztu św. przyjęli: Martyna Jagusz i Kacper Grysko. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Małej Panwi od nru 8 do 11.

10. Jeszcze dzisiaj możemy swoim głosem wesprzeć sprawę remontu placu apelowego przy naszej szkole. Żeby można było otrzymać pieniądze na ten cel należy zebrać jak najwięcej głosów przez Internet. Dzisiaj jest możliwość zagłosowania w szkole z pomocą informatyka. Informatyk czeka w godzinach od 8.00 do 12.00.

image_print