Niedziela XXVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w sobotę św. Aniołów Stróżów.

2. W środę Msza św. szkolna o 17:00. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.

3. W czwartek rozpoczynamy w naszej parafii odnowienie Misji Świętych wg planu zamieszczonego nas ostatniej stronie Listu. Codzienne rozpoczynamy o 7.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i Różańcem. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Codziennie Msze św. o 8.00 i o 18.00 z nauką ogólną. W piątek o 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem adoracja, o 18.00 Msza św. z nauką ogólną i modlitwa za zmarłych. O 19.30 Msza św. dla młodzieży z nauką. Okazja do sakramentu pokuty codziennie.

4. W przyszłą niedzielę dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznych dożynek są parafianie z Czarnowąsów. Suma dożynkowa o 9:30. Procesja od krzyża przy piekarni. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na cele zakonu Ojców Redemptorystów. Zapraszamy wszystkich, którym obrodziło w ogródkach i na polach, do wspólnej wdzięczności za Boże dary. 

5. Sakrament chrztu św. przyjęli: Kacper Krotewicz i Kalina Boczar. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone do puszek ofiary na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:30 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Słonimskiego od nr 1 do 23 i z ul. Kurkowej.

7. Ponawiamy komunikat Pani Dyrektor naszej szkoły. Mamy szansę wyremontować plac apelowy przed szkołą w ramach budżetu obywatelskiego. Żeby można było otrzymać pieniądze na ten cel należy zebrać jak najwięcej głosów przez Internet. Jest możliwość zagłosowania w szkole z pomocą informatyka dzisiaj tj. 26 września oraz 3 października. Informatyk czeka w godzinach od 8.00 do 12.00. Prosimy o udział w tym głosowaniu i mocno wspieramy tę inicjatywę. 

image_print