Niedziela XXV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Męczenników Koreańskich, we wtorek św. Mateusza, a w czwartek św. Pio z Pietrelciny.

2. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00, po Mszy św. dla młodzieży w piątek spotkanie dla VII klas przygotowujących się do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę odpust w Siołkowicach, a u nas po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

4. Sakrament chrztu św. przyjęli: Przemysław Dratwa i Adrianna Krupierz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Goethego

6. Przyjmowane są już zapisy intencji mszalnych na przyszły rok. W celu zachowania niezbędnych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią, intencje mszalne tak jak w ubiegłym roku, można zamawiać telefonicznie u pana kościelnego pod numerem 77 469 12 18, albo przez podanie do zakrystii kartki z intencją mszalną i proponowaną datą odprawienia Mszy św. oraz podanie swojego numeru telefonu. Po sprawdzeniu, czy żądany termin jest wolny, zainteresowane osoby zostaną o tym poinformowane.

7. W najbliższą sobotę 25 września o 17.00, w katedrze opolskiej odbędzie się Dzień Skupienia dla Róż różańcowych. Rozpocznie się rozważaniem i różańcem, następnie Eucharystia i Akatyst ku czci Matki Bożej. Liczymy także na udział  w tym skupieniu członków naszego Bractwa Różańcowego.

8. Jeszcze komunikat Pani Dyrektor naszej szkoły: Mamy szansę wyremontować plac apelowy przed szkołą w ramach budżetu obywatelskiego. Żeby można było otrzymać pieniądze na ten cel należy zebrać jak najwięcej głosów przez Internet. Jest możliwość zagłosowania w szkole z pomocą informatyka w niedzielę 26 września oraz 3 października. Informatyk czeka w godzinach od 8.00 do 18.00. Prosimy o udział w tym głosowaniu i mocno wspieramy tę inicjatywę. Wokół tego placu są nierówne, stare krawężniki, z powodu których nasze dzieci często łamią kości i ulegają różnym kontuzjom. Liczymy na wsparcie wszystkich Parafian.  

image_print